Rapid prototyping biológiai anyagokból
2011.07.27. 18:35
Proteinből és polimerekből lézerfénnyel építenek a test szöveteihez hasonló struktúrákat.
Egy sérülés vagy betegség után a természetes szövet pótlásának tudományával a „Tissue Engineering” foglalkozik. A cél, hogy olyan implantátumokat hozzunk létre, amely lehetővé teszi a testi regenerációt a páciens saját sejtjeiből. A Fraunhofer Intézet néhány kutatójának most mindez sikerült: egy lézeres eljárással biomimetikus, tehát az eredeti szövetet utánzó hibridstruktúrákat hoztak létre. Ezek olyan támogató vázként szolgálnak, amelyekben azután a szervezet saját sejtjei fejlődhetnek, növekedhetnek.
Sokszor probléma ugyanis, hogy az implantátumok nem nőnek össze eléggé a kezelendő területtel a páciens testében, ezért ilyen esetben a beültetés kevésbé sikeres, mivel sokszor kilazul az implantátum. Ezeken a határterületeken lehetne az új eljárással egy olyan „interface”-t létrehozni, amely biztosítja az átmenetet az implantátum anyaga és a szervezet saját szövete között.
Több száz mérnök állás, gépészmérnök állás és villamosmérnök állás itt>>>
Szerző: mernokbazis.hu
Szólj hozzá!
Címkék: 3d nyomtató rapid tissue engineering bionika prototyping
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.